‘Kurak Günler’in posteri çıktı | Kültür-Sanat Haberleri

Güvenli Alper’in yeni uzun metrajlı filmi Kurak Günler dünya prömiyerini 75. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirmek için gün sayıyor. Festivalin ‘Belirli Bir Bakış’ (‘Un Certain Regard’) bölümünde yarışacak olan filmin dünya galası, 23 Mayıs Pazartesi günü Salle Debussy’de yapılacak.
Bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar nahiyesine yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, mahalli gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı içinde yaşanmış olan çekişmeleri mevzu alan filmin festival posteri gösterildi. Poster tasarımı Arda Aktaş’ın (Daire) imzasını taşıyor.

Alper’in dördüncü uzun metrajlı filmi Kurak Günler’in başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşırken destek rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Düzen Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer ediniyor.
Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu Kurak Günler T.C. Kültür ve Gezim Bakanlığı Beyazperde Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği almıştı. Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı filmin Türkiye’de sonbaharda gösterime girmesi planlanıyor.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.