İş Sanat’tan podcast serisi: ‘Kahverengi Yol Panoları’

İş Sanat’ın 2020 senesinde Türkiye’nin kültürel zenginliğinin izini sürmek için başlatmış olduğu “Kahverengi Yol Panoları” başlıklı podcast serisi, dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor.
Bu seride ören yerlerinden müzelere, anıt yapılardan sanat eserlerine kahverengi yol panolarıyla işaretlenen kültür varlıklarımız ekseninde gazeteci Emrah Kolukısa bilim adamlarından sanatçılara, gezginlerden yazarlara çeşitli isimlerle söyleşi ediyor.

“Kahverengi Yol Panoları” gösterim hayatına Türkiye İş Bankası’nın arkeolojik çalışmalarına katkı sağlamış olduğu Teos Antik Kenti, Nysa Antik Kenti, Patara Antik Kenti ve Zeugma Antik Kenti’nin kazı başkanlarını konuk ederek başlamıştı. Geçen iki senelik süreçte ülkemizin kültürel zenginliğini aynı derecede varlıklı bir konuk yelpazesi ile sürmeye devam ediyor. Arkeoloji, sanat zamanı ve müzecilik alanında uzmanlaşmış pek oldukca akademisyenin yanında kültür sanatın değişik alanlarındaki adların konuk olarak katılmış olduğu 60’dan fazla bölüm 1 milyonu aşkın dinlenme sayısına ulaştı. İş Sanat, haftalık olarak gösterilen Kahverengi Yol Panoları ile kültürel mirasımızın uzmanlarca ele alındığı kıymetli bir kültür arşiv oluşturuyor.

Kayıtlara, Spotify, YouTube, Apple Podcast, Google Podcast, YouTube, Anchor platformları üstünden ulaşılabilir.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.