İnşaat Sektörünün Parlayan Yıldızı: Kamuran Akbay  

İnşaat Sektörünün Parlayan Yıldızı: Kamuran Akbay  

Kamuran Akbay, Kocaeli Gebze bölgesinde imza attığı işler ile her geçen gün kendisinden daha çok söz ettiriyor. Bilhassa Gebze ilçesindeki bir çok mahallede adının geçmesi, insanların Kamuran Akbay kimdir sorusuna cevap aramasına niçin oluyor. Kamuran Akbay Mühendislik firmasının sahibi olan Akbay, 1981 senesinde Ağrı’nın Patnos ilçesinde dünyaya gelmiştir.  

Eğitim yaşamının ilk yıllarını Ağrı’da, lise yaşamını Van Erciş’te tamamladı. Üniversite eğitimi için ise ilk olarak Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi, daha sonrasında ise Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne gitmiştir. Ek olarak Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans meydana getiren Akbay, günümüzün en oldukca konuşulan iş adamlarından bir tanesi haline gelmiştir.  

Kamuran Akbay, Kocaeli’nin en malum iş adamlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bilhassa tamamladığı projeler, büyük bir beğeni topluyor. 20 yılda uzun bir süredir inşaat sektöründe hizmet veren Akbay, 17 tane kamu ihalesi, 5000’e yakın konut ve işyeri projesini tamamlamıştır. Günümüzde projelerine hala devam eden Akbay, Tuzla’da da yeni projelere başlayacağının müjdesini veriyor. Bu sayede Akbay yalnızca Kocaeli geneli değil, ülke geneline açılacağının ve projelerine devam edeceğinin haberini vermiş oluyor.  

Kamuran Akbay Hususi Yaşamı  

Kamuran Akbay Mühendislik firmasının kurucusu olan Kamuran Akbay hakkında pek oldukca data merak ediliyor. Bilhassa malum iş adamının hususi yaşamı da araştırılıyor. Yüksek Mimar İnşaat sahibi olan Kamuran Akbay, evli ve 2 çocuk sahibidir. Sadece Kamuran Akbay hususi yaşamı yerine iş yaşamı ve mesleki başarıları ile gündeme gelmeyi sevilmiş olduğu için kendi ile ilgili kişisel detayları pek paylaşmıyor.  

Malum iş adamının iş yaşamı incelenmiş olduğu süre ise birbirinden değişik ve başarı göstermiş işe imza attığı görülüyor. Bilhassa 2008 ila 2011 yılları aralığında Silivri’de yapmış olduğu 248 dairelik projesinin en büyük projelerinden biri bulunduğunu söyleyen Akbay, yeni hedefinin İstanbul’da da tanınır olmak bulunduğunu söylüyor. Kısa sürede değişik illerde de projelere başlayacağını duyuran Kamuran Akbay, tüm projelerinin arkasında bulunduğunu ve müşterilerle bizzat görüşerek kıvanç üstünde sorular sordurulmuş olduğu ve anketler yaptığını ifade ediyor.  

Kamuran Akbay Ne İş Yapıyor? 

Gebze ilçesinde pek oldukca değişik yerde adını gördüğümüz Kamuran Akbay, pek oldukca şahıs tarafınca dört gözle beklenen adlar içinde yer ediniyor. Kocaeli’nde ikamet eden sayısız insan, Kamuran Akbay ne iş yapıyor sorusuna cevap arıyor. Kamuran Akbay’ın günümüze gelene kadar pek oldukca değişik sektörde etkinlik gösterdiği biliniyor. Kamuran Akbay, vermiş olduğu bir röportajda üniversite hayatında bir taraftan da ticaretle uğraştığını belirtiyor. Günümüzde ise Kamuran Akbay kendi ismiyle kurduğu inşaat şirketinin yöneticisidir.  

Kamuran Akbay, 20 yıldan fazla süredir bulunmuş olduğu inşaat sektöründe ortalama 5000 kadar projeyi üstlenmesi ile ön plana çıkıyor. Üstelik yapmış olduğu inşaat işleri, bir yapıt görünümünde ve oldukça göze çarpıcı oluyor. Kurduğu firmanın adını kendi adı ve soyadı şeklinde yapmasının sebebini kendi adını markalaştırmak istemesi bulunduğunu belirten Akbay, şirket adı seçimi yardımıyla bir çok iş adamından oldukca daha çok tanınıyor.  

Kamuran Akbay Projeleri  

Kamuran Akbay mühendislik alanında yapmış olduğu başarı göstermiş işler ve inşaat projeleri ile ön plana çıkıyor. Bu bağlamda sevilen iş adamının ne kadar projesinin olduğu da merak ediliyor. Kamuran Akbay, 5000 kadar projeye imza atmıştır. Bu projelerin bazıları kamu ihalesi, büyük çoğunluğu ise hususi projeler olarak karşımıza çıkıyor. Akbay, yapmış olduğu projeler ile binlerce ailenin yuva bulmasına destek oluyor. Bilhassa Yüksek Mimar İnşaat bünyesinde meydana getirilen projeler ev sahibi olmak isteyen kişilerin dikkatini çekiyor.  

daha çok kaynak için : https://www.posta.com.tr/kamuran-akbaydan-5-yeni-proje-454-daire-2441284 

Toplumsal Medya : Kamuran Akbay

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.