HERITAGE İSTANBUL 11 Mayıs’ta açılacak

11-13 Mayıs tarihleri içinde Lütfi Kırdar Internasyonal Kurultay ve Sergi Sarayı’nda ‘Kültür Mirası Sevdalılarını’ ağırlamaya hazırlanan dünyanın önde gelen, Avrupa’nın en büyük kültürel miras fuarlarından 6’ncı HERITAGE İSTANBUL, 11 Mayıs’ta Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla açılacak. Fuar, etkinlik programı kapsamında üç gün süresince alanında uzman isimlere ev sahipliği meydana getirecek.

Kültürel miras bilincinin artması ve bu mirasın korunması benzer biçimde mevzuları kendisine toplumsal misyon edinen ve bu misyon doğrultusunda ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze, teknoloji fuar ve konferansı HERITAGE İSTANBUL, üç gün süresince konuşma, söyleşi ve imalathane benzer biçimde renkli etkinliklerle mevzularında uzman birbirinden kıymetli adları kültürel miras meraklılarıyla buluşturacak. 6. kez düzenlenecek HERITAGE İSTANBUL, Kültür ve Gezim Bakanlığı başta olmak suretiyle, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği benzer biçimde sektörün en mühim kamu paydaşları tarafınca desteklenmektedir.

Lütfi Kırdar Internasyonal Kurultay ve Sergi Sarayı’nda 11-13 Mayıs tarihleri içinde yapılacak 6’ncı HERITAGE İSTANBUL, 32’si yurtdışından olmak suretiyle 120’nin üstünde katılımcıyı ağırlayacak. İtalya’nın ülke pavilyonuyla katılacağı HERITAGE ISTANBUL ek olarak Belçika, İsveç, Nijerya, Hollanda, Almanya, İspanya olmak suretiyle değişik ülkelerden katılımcılara da ev sahipliği meydana getirecek. Fuara katılan firmalar B2B organizasyonu kapsamında 60’dan fazla hususi ikili görüşmeler yapma fırsatı bulacak.

HERITAGE ISTANBUL Konferansı ve Miras Sohbetlerinde 3 gün süresince 50 oturum 117 konuşmacı, Imalathane emekleri 3 gün süresince 8 oturum 10 eğitmeniyle kültürel miras meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. HERITAGE ISTANBUL konuşma serisinde toplam 26 oturumda 5 davetli konuşmacı ve toplam 75 konuşmacı yer alacak.

HERITAGE İSTANBUL konferansları içinde öne çıkan konuşmacılar; Kültür ve Gezim Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Tarihçi, Akademisyen, Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, UNESCO Ulusal Komitesi, Organik Miras Alanları Uzmanı Prof. Dr. Nizamettin Kazancı, Kültürel Miras Alanları Uzmanı, Restöratör Doç. Dr. Zeynep Aktüre, UNESCO Türkiye Ulusal Komitesi, Bilimsel niteliği olan Mimar MA Kurucu ve Yaratıcı Yönetici Boris Micka Ortaklarından Boris Micka, Atelier Brückner Kurucu Ortağı Shirin Frangoul-Brückner, İFLA Başkanı Barbara Lison, Tasarımcı, EAA Kurucu Ortak Emre Arolat, 360+Media Interactive Technologies Kurucu Ajans Başkanı, Teknolojide Hanım Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney yer alacak.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.