Engin Altan Düzyatan’a İngiltere’den ödül

Engin Altan Düzyatan’a İngiltere’den ödül

Pakistan asıllı İngiliz vatandaşlarınca TRT’de 2014-2019’da gösterilen Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan için başkent Londra’daki The Royal Regency Salonu’nda onur yemeği düzenlendi.

Programa, İngiliz Parlamentosunun üst kanadı Lordlar Kamarasının üyeleri Qurban Hussain ve Wajid Khan, Muhalefetteki İşçi Partisinin gölge Hakkaniyet Bakanı Imran Hussain, Avrupa Parlamentosu eski üyesi Sajjad Karim ve Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan da katıldı.

İngiltere’de gösterilen magazin ve yaşam dergisi SleekAsian dergisi Düzyatan’a, “en iyi adam oyuncu” ödülü verdi.

Dizinin yapımcısı Kemal Tekden “en iyi yapımcı” ödülüne layık görülürken, ödülü kızı Nurbanu Tekden aldı. Öte taraftan, yapımcı Umut Sönmez’in sahibi olduğu RGB Medya-Yapım’a da “organizasyon” ödülü verildi.

AA’nın haberine gore; ödül töreninin arkasından açıklamalarda bulunan Düzyatan, gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hakikaten fazlaca keyifliydi. Güzel bir organizasyon hazırlamışlar.” ifadesini kullandı.

Düzyatan, çağrı üstüne Lordlar Kamarasını ve İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasını ziyaret edeceğini, bu davetin kendisi için onur verici bulunduğunu söylemiş oldu.

“TARİHİ YAPIMLARA ARA VEREBİLİRİM”

Ödül töreni öncesinde kalmış olduğu otelde açıklamada bulunan Düzyatan, TRT’de Oruç Reis karakteriyle oynadığı “Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı” dizisine ve yeni film projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Düzyatan, “Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı” dizisinde değişik, denizle iç içe bir karakteri oynadığını ve bundan keyif aldığını, dizilerde uzun seneler zamanı karakterleri canlandırdığını sadece gündelik yaşamdan karakterleri oynamayı özlediğini ve zamanı yapımlara ara verebileceğini kaydetti.

Internasyonal bir beyaz perde filmi projesi üstünde çalıştığını aktaran Düzyatan, “Bununla beraber sahibi olduğum yapım şirketiyle yeni projeler geliştiriyoruz. Bir taraftan dışarıdan gelen projeleri de değerlendiriyoruz. Oldukça kısa sürede bir proje hazırlığını söylemek için erken fakat bir iki ay içinde açıklayacağımız yeni projelerimiz var.” diye konuştu.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.