Engin Altan Düzyatan: ‘Hep birlikte olalım ve elimden gelen desteğ

‘Blockchain’den Beyaz perdeye’

Bu yıl 41’incisi gerçekleşen İKSV İstanbul Film Festivali kapsamındaki Köprüde Buluşmalar’ın beyazperde konuşmaları Soho House’ta başladı. Etkinliğin ilk gününde beyazperde ve dizi projelerine NFT’ler ile fon desteği sağlamayı hedefleyen Wideangle platformu tarafınca düzenlenen “Blockchain’den Beyaz perdeye” başlıklı açık oturum vardı. Bülent İpek’in modere etmiş olduğu panelde Wideangle’ın kurucu ortakları Engin Altan Düzyatan, Ümit Tanyolu, Birand Tunca beyazperde profesyonelleri ve gazetecilere Wideangle platformu ile film-dizi üretimi için katkısını anlattılar.

Dizi ve beyazperde dünyasında içerik yelpazesinin genişleme ihtiyacına vurgu meydana getiren Ümit Tanyolu, “Birbirini yine eden yapımlarla karşılaşıyor olmamızın bir sebebi de eski bir yapı üstünden üretim yapılması. Kurulan platformumuzun özelliği tüm içerik üreticilerine açık olması. Öğrencilere de tüm meslektaşlarımıza da gereksinim duyan fonu bulması için açıktır” dedi.

“DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLECEK YENİ BİR JENERASYON”
Platformun kurucu ortaklarından olan meşhur oyuncu Engin Altan Düzyatan, “Dünyayı değiştirebilecek yeni bir jenerasyonla NFT yaşamına dahil olmak için bu proje bana vardığında ‘Hep birlikte olalım ve elimden gelen desteği sunayım’ dedim. Bir süredir yapımcılıkla da ilgileniyorum, Wideangle yapısının saydam olması ilgimi çekti. Bunu bir yapımcılık sistemi olmaktan topluluk sistemi olmaya dönüştürmek fazlaca daha ilgi çekici. Projelerin üretim aşamasında doğru yapımcıyla doğru zamanda buluşması gerekiyor. Her yapım şirketinin de kendi seçimi ve gereksinimleri vardır. Şu an mevcud sistemde filminiz yarım kalabilir yada geri planda kalmış olarak ihtiyaç duyulan desteği göremeyebilir” şeklinde konuştu.

“GÜÇLÜ TAKIM KURDUK’”
Öteki panelistlerden Wideangle kurucu ortağı Birand Tunca ise konuşmasında şunları söylemiş oldu: ‘’NFT dünyası devamlı ve fazlaca süratli büyüyen bir yapı. Dünya bizim harekete geçtiğimiz mevzuda bir şeyler hayata geçirmeye istekli. Biz bu topraklarda üretilmiş bir projeyi dünyayla paylaşıyoruz. Wideangle olarak bunun için fazlaca kuvvetli bir ekip kurduk.’’
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.