‘Doru’nun serüven ormanı | Kültür-Sanat Haberleri

‘Serüven Ormanı’ ile geldi

TRT ortak yapımı ‘Doru: Serüven Ormanı’ animasyon filminin büyük ilgi gören galasına TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Vardol, TRT Çocuk Kanal Koordinatörü Bora Durmuşoğlu, ‘Doru: Serüven Ormanı’ yapımcısı Alper Özdemir, yönetmeni Arkın Aktaç ve yapım ekibi, filmin pedagojik danışmanı Nurdan Büyükak, eşi İbrahim Büyükak ile meşhur adlar ve evlatları katıldı.

‘Doru’nun keyifli dünyasını beyaz perde fuayesine taşıyan organizasyona ek olarak Aile Bakanlığı’nın ‘Sevgi Evleri’nden kimsesiz çocuklar, 15 Temmuz Derneği’nden de şehit evlatları ile davetliler Doru’yla bir araya geldi.

Galaya katılan basın mensuplarına konuşan TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Vardol “TRT olarak beyazperdeye verdiğimiz değerin bir tezahürü olarak Doru ile bu yıl üçüncü kez sinemalarda olacağız. TRT senelerdir sektöre katkı vermeye devam ediyor. 2022 itibariyle 4 milyonu aşan bir gişe performansımız var. Devamı da gelecek. Doru için de beyaz perde seyircilerinden teveccüh bekliyoruz. Açıkçası pandemi süreci ağır geçti beyaz perde adına. Oldukça süratli bir yanıt verdiğimizi düşünüyoruz, TRT olarak pandemi sürecini iyi değerlendirdik ve karşılığını gişede aldığımızı görüyoruz. İnşallah TRT olarak yepyeni yapımlarla üzerimize düşeni yerine getireceğiz. TRT beyaz perde alanında fazlaca ciddi yatırımlar yapıyor. Son bir yılda 170’ten fazla festivalde filmlerimiz ve ortak yapımlarımızla bulunduk. Bu anlamda üzerimize düşeni yalnız Türkiye’de de değil dünyada yerine getiren bir yayıncı kimliğine sahibiz. İnşallah Doru da bu hafta itibariyle seyirciden beğeni görecektir. Hayırlı uğurlu olsun” sözleriyle TRT’nin beyaz perde alanındaki kuvvetli varlığına dikkat çekti.

Yapımını Anibera’nın üstlendiği ‘Doru: Serüven Ormanı’ galasında başta küçük seyirciler olmak suretiyle her insanın takdirini topladı. Filmin finalinde çocuklar Doru’nu yeni macerasına tam not verdi.

Filmin Mevzusu: Sürü üyelerinden Alaca’nın bir hayvan sirkinin eline düşmesini mevzu alan animasyon türündeki “Doru: Serüven Ormanı”nda, Doru ve arkadaşları Alaca’yı kurtarmak için zekice bir kaçış planı düzenler. Bu serüvenin peşinden Doru yeni bir sürprizle karşı karşıya kalır, sirkten kaçarken bebek şempanze Şöbi de onlarla beraber gelmiştir. Artık Doru ve Karatay’ın tek bir amacı vardır, Şöbi’yi annesine kavuşturmak. Kahramanlarımız Şöbi’yi ailesine götürmek için Serüven Ormanı’na doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkar.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.