“Davet: İslamiyet’in Doğuşu”, 45 yıl aradan sonrasında sinemalarda gö

45 yıl sonrasında sinemalarda

Özelikle Ramazan aylarında İslam dünyasında TV’de onlarca defa gösterilen “Davet: İslamiyet’in Doğuşu”, 45 yıl aradan sonrasında beyaz perdede seyircilere sunulacak. ‘Davet: İslamiyet’in Doğuşu’, Pinema Filmcilik tarafınca Türkiye’de 4K olarak gösterime çıkarılacak.

Türkiye sinemacılığında 35 senelik tecrübeye haiz olan Pamir Demirtaş ve Pinema Filmcilik efsanevi bir yapımla sinemalarda film dağıtımına devam edecek.

Pandemi sonrasında eski günlerine hızla ilerleyen dünya beyaz perde pazarları beyaz perde kültürünü daha kuvvetli bir zemine oturtmak için büyük çabalar sarf ediyor. Pinema Filmcilik de 1977 yılında yapılmış “Davet: İslamiyet’in Doğuşu”, 4K olarak yenilenen kopyasını Türkçe dublajlı ve alt yazılı versiyonlarıyla gösterime çıkarma sonucu aldı.

15 Nisan 2022’de Türkiye’nin dev beyaz perde perdelerinde gösterime sokularak bir şölene dönüştürülecek etkinliğin haftalık programlamalarından ilkin yapımcı Moustapha Akkad’ın oğlu Malek Akkad’ın da katılımıyla bir gala gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Unutulmaz yönetmen Moustapha Akkad’ın “Davet: İslamiyet’in Doğuşu” adlı filmi 45 yıl aradan sonrasında ilk kere 4K ve 2D olarak, yenilenmiş kopyasıyla dev ekranlı sinemalara geliyor. Film, İslam Alemi üstüne yapılmış en iyi film olarak kabul ediliyor.
Mısırlı yönetmen Moustapha Akkad’ın oğlu yapımcı Malek Akkad ve Trancas International’ın iki yıla yakın devam eden yenileme emekleri sonrası film 4K olarak yenilendi. Yeri doldurulamayan bu efsanevi yapım yeniden sinemalarda olacak.

Malek Akkad, babasının oldukça sevilmiş olduğu Türkiye’de filmin yeniden gösterilecek olmasından dolayı duyduğu mutluluğu belirterek, yenilenmiş halinin ulaşmış olduğu görsel kaliteden dolayı babası Moustapha Akkad’ı onurlanacağını söylemiş oldu.

“Davet: İslamiyet’in Doğuşu”
Yönetmen: Moustapha Akkad
Yapımcı: Moustapha Akkad
Yapım evi: Filmco International Productions
Senaryo: H.A.L. Craig, Tewfik El-Hakim, A.B.J. El-Sahhar, A.B. Rahman El-Sharkawi, M. A. Maher.
Oyuncular: Anthony Quinn, Irene Papas, Michael Ansara, Johnny Sekka.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.