Borusan Sanat’ta ‘Piyanonun Kanatları Altında’ bir konser

Borusan Sanat, Nisan ayı süresince hazırladığı varlıklı programı ile fizyolojik ve dijital konserlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) sezonun son çeyreğine Gergely Madaras yönetiminde Ufuk ve Bahar Dördüncü piyano ikilisinin solist olacağı bir konserle başlıyor. 14 Nisan Perşembe günü saat 20.00’de Sıkıntılı PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek olan “Piyanonun Kanatları Altında” başlıklı konserde Amerikalı besteci John Adams’ın Grand Pianola ve Modest Mussorgsky’nin senfonik süiti olan ve Maurice Ravel’in orkestra için düzenlemiş olduğu Bir Sergiden Tablolar adlı yapıtı seslendirilecek. Konserde Adams’ın yapıtında sahnede olacak üç kıymetli şan sanatçısı ise, soprano Hülya Şahin, soprano Ceren Aydın ve mezzosoprano Dilan Latife olacak.

Konser öncesinde Serhan Bali ve Aydın Büke, Sıkıntılı PSM Meydan Fuaye alanında saat 19.00-19.30 arası müzik üstüne keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. Bu sohbetin devamı ve konser, eşzamanlı olarak bir Karnaval radyosu olan Borusan Klasik üstünden canlı olarak dinlenebilecek.

Derin ve coşkulu bir kutlama borusansanat.tv’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üstünden yayınladığı konser kayıtlarıyla seyircilerine buluşmaya devam eden Borusan Sanat, bu hafta da birbirinden kıymetli sanatçıları ağırlıyor. 9 Nisan Cumartesi saat 20.00’de Mutluluk Türköz ve Martin Schütz, Songdreamingtrio3 ile günümüze dair derin ve coşkulu bir müzikal kutlama ile seyircisi ile buluşuyor. Özgür doğaçlamanın ses alanında Türkiye’de yayılmasına katkısı olan yegâne sanatçılardan kabul edilen Mutluluk Türköz ve çellist ve doğaçlamacı Martin Schütz’ün, bir tür “folklor imgesel” olarak geliştirdikleri “song dreaming” başlıklı projesi bu konserde izlenebilecek. Özgür doğaçlamada Türköz, beslendiği kültürlerden gelen varlıklı arkaik şarkı fonunu yine yine kullanıyor, Schütz ise özgürce doğaçlama yapıyor. Lionel Friedli ise İsviçre’nin en iyi davulcularından biri ve birkaç senedir ikiliye katılıyor. Bu üçlünün müziğine özgü ruh, soyuta arkaik olanın enerjisini ve arkaik olana da çağdaşın karmaşıklığını veriyor ve konserlerinde bir tür “simulakr” yaratılıyor: Çağlarda birbirini izlemek yerine zamanların, motiflerin ve mitlerin çarpıştığı rüya imgelerinin deneyimlendiği bu konser iki hafta süresince borusansanat.tv’deyayında olacak.

Konser öncesinde Back on Stage ekibinin gerçekleştirdiği söyleşiler de borusansanat.tv’de 19.30’dan itibaren yayında olacak.

borusansanat.tv’de “Masalların Müziği”

10 Nisan Pazar saat 11.30’da borusansanat.tv üstünden yayınlanacak olan “Masalların Müziği” başlıklı konserde BİFO, müzikseverleri büyük bestecilerin yaşamına çağrı ediyor. Bu konserde, Şostakoviç’in 1 numaralı Viyolonsel Konçertosu’nu Kian Soltani seslendirecek. Yorumundaki ifade derinliği hem de bireysel hissiyatı ve teknik üstünlüğü ile beğeni toplayan Soltani, hakkında en oldukca konuşulan sanatçılarından biri. BİFO’nun bu konserde ağırlayacağı öteki konuğu ise orkestra şefi Ryan McAdams. Sanatçı gerek orkestral yapıtlara gerekse opera yapımlarına olan ustalaşmış yaklaşımı ve verdiği başarı göstermiş konserlerle kuşağının en parlak orkestra şeflerinden biri olarak gösteriliyor. Büyük bestecilerden mühim eserlerin yorumlanacağı “Masalların Müziği” başlıklı konser borusansanat.tv’de yedi gün süresince yayında olacak.

Serhan Bali ve Aydın Büke ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de yer alacak.

borusansanat.tv’de “Büyük Umutlar”!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üstünden yayınladığı konser kayıtlarıyla seyircilerine buluşmaya devam eden Borusan Sanat, bu hafta da birbirinden kıymetli sanatçıları ağırlıyor. BİFO’yu kariyerini Avrupa, Asya, Avustralya ve ABD’da verdiği konserlerle başarıyla yükseltmeye devam eden Diego Matheuz yönetiyor. BİFO’nun Beethoven’ın 7. Senfoni’sini yorumlayacağı “Büyük Umutlar” başlıklı konser borusansanat.tv’de yayınlanmaya devam ediyor.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.