‘Aydınlıkevler’in Bursa ve İzmir turnesi

‘Aydınlıkevler’ gezim kapsamında 20 Mayıs Cuma Bursa Açıkhava Tiyatrosu’nda, 29 Mayıs Pazar ve 30 Mayıs Pazartesi ise İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda izleyici karşısında olacak. Gezme biletleri hızla tükenirken, oyunun yaz boyu sürecek turnesinin yeni tarihleri ve şehirleri gelecek günlerde açıklanacak.

Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın performansları ile büyük övgü almış olduğu ‘Aydınlıkevler’, izleyiciyi 70’li yılların atmosferi ile soğuk Ankara gecelerine taşırken, bir taraftan da dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir mahallede, herhangi bir babaanne ile torunun hayatından, zamansız fakat ‘her zamana ilişik’ bir hikâye konu alıyor.

Bakkalından muhtarına, pastanesinden camcısına izleyiciyi eski bir mahalleye konuk eden ‘Aydınlıkevler’; camları kıran minik toplar ve mahallenin yeni komşusu “Amerikalılar” ile internasyonal bir krize ev sahipliği yapıyor.

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği, Cem Yılmazer imzalı sahne tasarımı ve Tuluğ Tırpan’ın orijinal bestelerinin yanı sıra Mustafa Olgan’ın canlı müzikleri ile de beğeni toplayan ‘Aydınlıkevler’in kadrosunda Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yanı sıra Sevda Baş, Nebi Tolga Yılmaz, Barkın Sarp, Ömer Güneş, Caner Alkaya, Kiraz Tosun içeriyor.

‘AYDINLIKEVLER’ TURNE TAKVİMİ
20 Mayıs Cuma Saat: 21.00 (BURSA AÇIKHAVA TİYATROSU)
29 Mayıs Pazar Saat: 21.00 (İZMİR KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU)
30 Mayıs Pazartesi Saat: 21.00 (İZMİR KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU)
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.